Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Kontroly na OČR



Kontroly na OČR
Anonym
20.5.2009 v 17:21:29

Dobrý den,mám dotaz.Jsem nyní s dcerou na § a bylo mi lékařkou řečenu,abych si dávala pozor,že chodí kontroly.Proto by mě zajímalo,jestli ano nebo ne.Nikde na internetu jsem nic konkrétního s odpovědí ANO ,NE, ….nenašla.Děkuji
Radka

Stránky: [1] 2
radka2
21.5.2009 v 16:50:19

nejsem naštvaná, že se to tu řeší. jsem naštvaná, že tu někdo šíří takové bludy. už se to tu řešilo mockrát. mockrát jsem sem kopírovala i znění zákona, odkazovala na §§. a nic, pořád platí – u kamarádky byly, jedna paní povídala, doktorka říkala… to je jak v hospodě u piva a ne v právní poradně:-))koukněte do zákona, a socku klidně pošlete při očr do háje. NESMÍ kontrolovat. nemá CO kontrolovat. nemá podle čeho a CO postihovat. prostě jako o tom hrachu a zdi. stačí, když se podíváte do mnou uváděného zákona na §§ o ošetřovném a pak o nemocenské.

Anonym
21.5.2009 v 15:56:44

to:RADKA2…..Vidím,že jste asi naštvaná,že se to tady řeší,ale myslím,že je spousta lidí,které to zajímá,protože dnes jsem bohužel zjsitila,že kamarádce přišla kontrola ze socky na paragraf,takže pokud vám vadí,že se to pořád řeší,tak sem prostě nechoďte a tuto debatu nečtěte….
Radka

radka2
21.5.2009 v 15:50:25

tak naposledy. koukněte na zákon o nemocenském. ten dává povinnosti pojištěnci a práva socce. povinnosti pojištěnce při nemocenské jsou tam napsány – kontrola, dodržování léčebného režimu, případných postihů apod. povinnosti pojištěnce při ošetřovném jsou tuším v § 71 (ale to nevím jistě jestli jsem se trefila). je to POUZE – na výzvu lékaře se s dítětem dostavit. pokud sociálka nebo zaměstnavatel kontroluje ošetřujícího, jedná tak protiprávně a nemá pro to zákonnou oporu. a podle čeho by pak postihovala? ale vidím, že opět platí „logika“ a jedna paní povídala a zákon jaksi ignorujete.
když mám ošetřovné, socka může kontrolovat jedině lékaře, zda ho vystavil oprávněně. já můžu být v době ošetřovného třeba na chalupě, nebo může hlídat brácha a já být v hospodě.
zkuste zauvažovat: ošetřovné si nemusím vybrat, i když je napsané. copak asi řekne socka, když dítě bude doma s babičkou a já v práci v době očr? copak mi udělá? proč je na formuláři kolonka – které dny se očr čerpalo?
takže proboha už ty maminy neblbněte a neplašte!!!!!!!!!!

Brmbulka
21.5.2009 v 14:22:59

radko…neblbnu:((((…

mámamáma
21.5.2009 v 14:12:57

kontrola si jde zkontrolovat nemocného jako na neschopence a je to v pořádku jináč by toho mohl každý využívat budu mít paragraf a odjedu si na náštěvu kůli tomu kontroli dělají

Anonym
21.5.2009 v 6:41:17

mámo, mám pravdu:-) stačí si přečíst zákon, kde je dáno co má za povinnosti ošetřující a jaké jsou případné postihy nebo alespoň zadní část očr, kde jsou jasně povinnosti ošetřujícího. a být doma tam rozhodně není. škoda, že tu ty nesmysly s kontrolami na očr pořád někdo šíří…
radka

mámamáma
21.5.2009 v 1:34:34

Radko2nemáš pravdu očr je jak neschopenka kontroli chodí u nás byla když jsem já marodila přítel měl paragraf na děti tak mi kontrola přišla a kamarádce když byla s klukem na paragrafu taky přišla kontrola

radka2
20.5.2009 v 21:46:34

brmbule neblbni, ani zaměstnavatel nemá co kontrolovat na očr:-)

Brmbulka
20.5.2009 v 20:42:13

na ocr….nechodi doktorka ale u nas ted zamestnavatel:)

Brmbulka
20.5.2009 v 20:19:12

na ocr….nechodi doktorka ale u nas ted zamestnavatel:)

Stránky: [1] 2



Co nového na VD?

  • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
  • Nové diskuze za posledních 7 dní
  • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
  • KLUBko - uživatelský účet



    Zaregistrovat se
    Zapomněl/a jsem heslo

    Přečtěte si nové komentáře

    Nepřehlédněte

    Náš tip

  • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
  • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


  • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist