Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Příliš lpím na dcerce?!Příliš lpím na dcerce?!
Anonym
17.5.2009 v 20:57:50

Dobrý den maminky,nevím,kam bych můj dotaz vložila,tak to zkouším sem.Není to ani tak dotaz,jako prosba o radu a vyslechnout si Vaše názory.V srpnu budou mé dcerce tři roky.Začala jsem chodit do práce na poloviční úvazek-jako zdravotní sestra,na směny.Do práce jsem sama chtěla.Trošku si odpočinout od toho denního stereotypu,prostě „vypnout“,jistě to zná každá z nás.Michalku hlídá moje maminka,malá už si docela i zvykla,v té problém není.Problém ale vidím jen v sobě.Najednou jsem pocítila,že tohle není to,co jsem chtěla.Jsem s ní strašně málo,i když se mi směny třeba střídají,mám např.denní,odpolední,noční,nebo taky tri denní,jako tento týden,večer jí muž odveze k babi,on chodí taky na šestou a já si pro ní odpoledne,když jdu z práce,jdu.A večer jí tam zase veze a opět nanovo.Dost se mi po ní stýská,snad víc mě po ní,než jí po mě :)Ona je vážně v pohodě,jak říkám.Má hodně ráda dětičky,bere je hned za ruku,jde si s nima hned hrát…přemýšlím,že bych otěhotněla.Je to takový můj náhlý nápad,jak být s ní doma co nejdýl.Manžel by druhé děcko už chtěl,to jen já jsem vyšilovala,že chci do práce.Mám v sobě rozporuplné pocity.Na jedné straně-vydržet chodit do práce a malá v září normálně do školky,přiznávám,že peníze se pochopitelně hodí,nebo na druhé straně otěhotnět a být s malou a s miminkem spokojená doma?Já vím,že tohle za mě nikdo nevyřeší,to musím jen já sama,je mi to jasné,ale jen mě zajímají třeba vaše názory nebo jak na tom jste vy,třeba taky podobně…děkuji moc za každou odpověď,ahoj.
Lenka

Stránky: [1]
Piškotka
18.5.2009 v 12:12:03

Vidím to na druhé dítě Lenko. Hned ze dvou důvodů: 1) Chceš být s malou (a čas nevrátíš) a 2) oba ještě chcete druhé dítě. A oba důvody mají výhodu: bude druhé dítě, a třeba na dcerku už tak vázaná nebudeš, a pak budou sourozenci hezky po sobě, a pokud jsou to třeba jen jediné plánované děti, budeš mít jasno, že pak už teda jen práce. Do práce bych teď nespěchala, pokud vás ty finance samozřejmě netlačí moc. Já mám teda taky jen holčičku a často se mi chce fňukat, že jsem celé dny v práci a ona kočuje mezi tetou, školkou a známýma. Uff,je to děsné, sice to dětem neublíží, ale mně osobně to vadí…. Přeji Ti brzké otěhotnění :o)

nuninka
18.5.2009 v 8:04:04

Souhlasím s Padmé. :-))

JovankaJovanka
18.5.2009 v 7:52:15

Taky bych to tak viděla.
Ale stejně zase dospěješ k tomu, že to nejmladší dítko je ještě možná moc malé a bude se Ti po něm moooc stýskat :-)

LussyLussy
17.5.2009 v 22:23:57

Tak Padmé mě předběhla:-).Mám úplně stejný názor. Odpověděla sis sama. Pokud by to finanční situace dovolila,šupajdila bych z práce hezky domů za malou a ev. začala pracovat na sourozenci.

PadméPadmé
17.5.2009 v 22:08:35

Milá Lenko, tuším, že sis odpověděla sama :-) To za Tebe nikdo nevyřeší. Neznám Vaši situaci (v rodině, jaké je zázemí, jaké jsou finanční možnosti) a tak se těžko radí „na dálku“. Celé se to bude odvíjet od toho, co chceš Ty. Chceš-li být doma s malou, zůstaň doma :-)
Za sebe Ti můžu říct jediné: je to moc krásný věk, když jsou děti takhle malé a každý den s nimi je jako malý zázrak, čas strašně rychle utíká a nikdo Ti ho zpátky nevrátí. Podle mého názoru do práce spěchat netřeba (pokud Tě/Vás netlačí finance). Pracovat budeš přeci celý život…

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist