Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Domácnost a bydlení » mýdlové ořechymýdlové ořechy
Anonym
17.5.2009 v 14:13:03

Ahojte. Chci se zeptat jaké máte zkušenosti s praním s mýdlovými ořechy. Tady je máte pod značkou Miron. Začala jsem s nimi prát prádlo v automatce. Přidávám sodu na změkčení vody a do bílého prádla a na fleky ekologický práček na fleky, co mi nabídli k ořechům. Měla jsem na halence skvrnu od nějakého jídla. Drahé prášky ji nevypraly. Dala jsem trochu prášku na fleky do studené vody a namočila do toho halenku. Za chvíli byla čistá. Krásně se vyprala i stará krev.
Marie

Stránky: [1] 2
LussyLussy
20.3.2011 v 22:06:37

Zkusila jsem je koupit pro malého (3 měsíce) na praní bavlněných plenek. Spí jen na bříšku a na tvářích se mu od narození dělá vyrážka, ať peru v čem chci. Podle doktora je to toxoalergický exantém – reakce na prací prášek a na tvrdost plenky.
Plenky jsou čisté, měkké, a jemně voní mýdlem.
Zkusila jsem i na další oblečení a fakt to funguje.
Objednala jsem je na Ekorodince, pytlíček na ořechy dobře drží, takže nehrozí že by ořechy vypadly do pračky a udělaly neplechu.

Anonym
13.7.2009 v 22:49:25

Ahoj Lien. Ten prášek na skvrny se jmenuje Puer. Koupila jsem ho ve Zdravíčku. Z ořechů dělám už taky výluh. 5 ořechů dám vyvařit ve 2 litrech vody asi 30 minut. Přidávám 2 lžíce sody (koupit lze kdekoliv, na praní do pračky je lepší mletá, do výluhu stačí kusová) a nechám přes noc. Vyprala jsem v tom i krojové rukávce bílé a jsou bílé. jak to vyjde finančně nevím, ale myslím že levněji. Už i tím, že jsem při praní v prášcích přidávala 2 máchání navíc.
Marie

LienLien
4.7.2009 v 21:11:16

Už mám ořechny, vyprala jsem zatím bílé a manželovo pracovní, vypadá to dobře. Chci se zeptat na ten prášek proti žloutnutí, jak se jmenuje a kde ho kupujete, nebo stačí soda? A tu seženu v drogerii? Děkuju

LienLien
25.6.2009 v 20:37:06

Tak jste mě teda dostaly, právě jsme si je objednala, tak doufám, že budou prát. Poslechla jsem radu, že mám koupit rovnou 1kg.

Markittka.PMarkittka.P
25.6.2009 v 20:22:11

Taky nad tím uvažuju, máte někdo spočítáno, jak to vychází cenově, když vezmete v potaz množství vypraného prádla(myslím ořechy + další přípravky, které k tomu používáte,např.tu sůl na skvrny nebo něco), oproti prášku, který jste dříve používaly? A jaký prášek jste používaly, abych si udělala představu a té ceně. Dík.

Anonym
25.6.2009 v 19:25:59

Dobrý den, prosím Vás, jaké značky mýdlových ořechů používáte? Zatím nemáme zkušenosti – někdo je chválí, jiný zatracuje a vyhazuje… Tak bych řekla, že bude asi rozdíl ve značce. Můžete se prosím podělit o zkušenosti? Děkuji. Hezký den.
Eliška
Eliška

Anonym
12.6.2009 v 19:45:57

Ahoj Evokub. Jsem ráda, že to funguje a taky děkuji za další typ. Polít výluhem skvrnu, to mě nenapadlo. Tak díky.
Marie

EvakubEvakub
10.6.2009 v 9:06:47

Tak jsem si koupila mýdlové ořechy a k nim i prášek proti skvrnám. Jsem překvapená, opravdu jsem nečekala takové výsledky. Prádlo je měkoučké, nemusím ho žehlit, čisté, bílé, skvrny se vyperou stejně dobře, jako chemickým prostředkem. Udělala jsem si výluh, kterým skvrny postříkám a vyprala se mi i tráva z bílých kalhot.
Takže za mě určitě doporučuji!

Anonym
7.6.2009 v 18:57:38

Ahoj Evokub. Právě na nežloutnutí bílého prádla mi prodavačka doporučila prášek proti skvrnám. Zatím s tím nemám tak velké zkušenosti. Ale četla jsem, že zářivě bílé prádlo nedělá síla prášku, ale lom světla na vláknu, kterého se dosahuje chemikáliemi v prášku obsaženém. Jinak naši předkové bělili prádlo venku na sluníčku. vzpomínám na filmy, kde rozprostřeli ložní a bílé prádlo na trávník a kropili ho a sluníčko bělilo. Čím asi dřív lidé bělili bílou bavlnu či len? Žádné silné prášky neměli jen mýdlo, vodu z potoka či studny a slunce.
Marie

EvakubEvakub
27.5.2009 v 19:21:55

Marie, díky za všechny tipy. Už jsem se rozhodla, že příště nekoupím normální prášek, ale ořechy :-D. Jen jsem četla špatně ohlasy na praní bílého prádla, prý žloutne po praní s ořechy. Co je na tom pravdy? Stačilo by třeba přidávat jen tu sodu?

Předem děkuji za radu.
Evča

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist