Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » nočníknočník
fujtajbl
14.5.2009 v 15:01:33

můj syn má 2,5 roku a pořád nechce chodit na nočník ani na záchod. Když ho tam posadím, tak tam už vydrží sedět, ale v90 % zcela bez výsledku.chci se zeptat, zda nemáte nějaké osvědčené rady, jak ho k tomu motivovat. děkuji

Stránky: [1]
Anonym
15.5.2009 v 15:15:58

Já sem synovi plenku sebrala a nechala ho tak v pančoškách,večer byla velká hromada prádla ale na druhej den si říkal a zásadně upřednostnoval záchod.Byli mu dva a měsíc když se to naučil.U dcery ta to pochopila nějak sama už od 18měsíců nemá plenky ani na noc.Nic sem ji neučila byla prostě šikovná(sama si stáhla kalhoty a vyčurala se na nočník,záchod nemá ráda)Podle mě je nejlepší plenku mu vzít a jen přeslékat a stále připomínat.U nás u syna hodně zabralo,že necháme plenky miminku,že on je už velkej a miminko tu plínečku potřebuje víc než on.Držím palečky aby ste to brzo zvládli.
maja

Katie
14.5.2009 v 22:18:26

Já děti vůbec nevysazovala, počkala jsem do jejich 2,5 let a pak jim prostě sebrala plínu. Jak píše Blanka – chvíli jsem po nich musela uklízet, ale pak si začali sami říkat, že potřebují na nočník. Do měsíce chtěli být bez plíny i v noci, Lucinka se v noci na nočník budila od začátku, Honzíkovi to trvalo asi další měsíc.

Anonym
14.5.2009 v 16:39:52

Ahoj, říká se, že od 18-ti měsíců je dítko schopné ovládat svěrače a schopno pochopit, co po něm chcete. Já to řešila minulý rok. Dceři byly touto dobou dva roky a vůbec si neříkala na nočník, sedět na něm nechtěla a pořád jsme chodily s plínou. Už mi to ale začalo vadit, přišla mi už na plinku velká. Tak jsem ji jednoho dne prostě plinku nedala. První dva dny se vůbec nechytala, byla počůraná i pokakaná pořád, pak se to začalo zlepšovat a do týdne byla přes den bez plen a bez problémů. Ještě několik týdnů jsem dávala plínu na ven, na cestování, to mívala nehody, ale doma to zvládala dobře. Vyzkoušejte. Hodně štěstí.
Blanka

Bramborka
14.5.2009 v 15:52:39

Náš pan dr. řekl, někam to zavřete a zapomeňte, že to máte (nočník). Tak jsme zavřeli a zapoměli. Když je opravdu teplo, líta naše Libča po zahradě nebo doma s nahatou prdýlkou a zkouší a chodí – zatím jen čůrat. Jak má kalhoty na sobě – odmítá. A kadit vůbec nechce- potřebuje soukromí – s tím odchází do pokojíčku. Tak netlačte na pilu, počkejte, až bude opravdu teplo, on se to pak naučí sám a za týden. Netrapte se((-:.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist