Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Vzdělání, škol(k)a » Do školky ano či neDo školky ano či ne
Anonym
14.5.2009 v 13:21:05

Dobrý den!Chtěla bych znát Váš názor a zkušenosti s tím,že jste dali dítě do školky ve třech letech a měli jste doma 2měsíční miminko.Snáželi to ti starší sourozenci dobře nebo ne a opravdu se mám tak moc bát nemocnosti ze školek,že to malé nakazí?Syn je hodně společenský a mezi dětmi strašně rád,ale bojím se těch nemocí co bude tahat domů,tak jsem se vás chtěla zeptat na zkušenosti.Moc za ně předem děkuju!
Sára

Stránky: [1] 2
Anonym
18.9.2012 v 19:56:46

Moje dvě děti, které jsou od sebe o dva roky se mi pravidelně s nemocemi střídaly. Skoro nikdy nebyly nemocné najednou, to by bylo o hodně jednodužší. já jsem jim zkusila koupit na posílení imunity Hlívu ústřičnou mickey mouse, každý den si pocucají tobolku a musím uznat, že jsou na tom zdravotně o hodně líp, určitě nejsou tak náchylné jako dřív. Je to i pro mě úleva a pro mého zaměstnavatele taky.

Anonym
4.9.2012 v 19:15:19

Já tady souhlasím s paní, taky jsem dceři koupila tenhle sirup donald a moc nám pomohl. Já vím, že bez něj by ten lonskzý školní rok byl katastrofa, takže díky tomuto sirupu jsme druhou polovinu roku zvládli. Dávám jí ho každý den a zase začala chodit do školky tak uvidíme.

Anonym
12.8.2012 v 19:40:29

Nemoci určitě domů nosit bude, mám takovou zkušenost. Já to vyřešila tak, že jsem mu koupila imunit sirup donald, ten můžou děti už od jednoho roku. Bere ho pravidelně a už tak moc nachlazený není, jen sem tam slabá rýma, to je velký pokrok. Tak to zkus taky tak, preventivně mu zvýšit imunitu.

bamiskabamiska
19.5.2009 v 6:39:39

to riziko je podle mě velké a bude mít k tomu sklony a sám si bude vytvářet imunitu……momentálně mi dvě maminky odhlásili dítka do konce šk.roku protože mají doma mimi a ted pořád sourozenci něco nosili ze školky…ale určitě je to dítě od dítěte…
k vyloučení nemůže dojít kvůli tomu, že marodí – marodí každé dítko jen s jinou frekvencí, jen musíte i v době nemoci platit „školkovné“, osobně bych si ho doma ponechala alespoň v období po porodu až si přivezete mimi…také to tak maminky ve školce dělají, je to jen o domluvě když příjdou z porodnite tak jsou třeba 14dní doma a sourozence nevodí, jednak se dávají dopořádku ony a nemusí běhat do školky a ta žárlivost se tím přece jen malinko odstraní, proběhne u každého dítka jen jinou formou

Anonym
18.5.2009 v 20:58:49

Sári,malá začla do školky chodit v září a v prosinci jí byly 3 roky a duben se nám narodil syn,(teď má malá 6,5let a malý měl 3 roky)já za sebe zas můžu říct,že zatím teda oba krom nějaké rýmy a kašle brali každý tak možná a to přeháním 5-krát antib.,ale jinak zatím ani neštovice a to jsem byla dvakrát ve styku ,aby je konečně prodělali a nic…tak nevím asi jak začnu pracovat tak se vše zesype..
A co se týče žárlivosti,určo tam nějaká byla a pořád je,ale je to v poho…
Peťa

Anonym
15.5.2009 v 6:04:17

No právě,že se se mnou doma nudí a do školky moc chce,chápe,že budeme mít co nevidět miminko,ale i přesto říká,že se o miminko bude starat až přijde odpoledne ze školky.Opravdu je hodně společenský a komunikativní,takže o nějakém odstrčení u nás nemůže být řeč.Spíš mám opravdu strach z těch nemocí.
Vůbec jsem nečekala,že nás přijmou,no jo když to člověk nejmíň čeká……
Můžou mi ho vyloučit ze školky,když by byl pořád nemocný?
Moc děkuju za rady,nakonec teda do toho půjdeme,když sme se tam dostali a vyzkoušíme to a uvidí se,jak píšete doma může zůstat vždycky.

Sára

makinea
14.5.2009 v 23:59:15

Sáro, mám dvě děti, starší chodí do školky. Mladší má 11 měsíců, už měla za tu dobu třikrát atb, mezitím nějaká ta nachlazení atd.
Kvůli těm nemocem ještě ani nemá dokončené očkování, má teprve dvě dávky hexavakcíny.
Když to srovnám se starší, která byla poprvé pořádně nemocná až ve dvou letech…
Tak je to fakt hodně.
Na druhou stranu vím, že to starší dcera (5) potřebuje, chodí do školky ráda, se mnou se doma už kolem těch 3,5 let nudila a nestačila jsem jí.
Já bych to zkusila. Nás taky hned nevzali, ale v průběhu šk. roku se uvolnilo místo a začla chodit od čtyř let.
Záleží ale určitě na povaze dětí. Moje dcera nežárlila, naopak bere to i jako určitě privilégium, že ona do školky může a ta mladší ještě ne. Má tam kamarády, mají různé akce…

Leenca
14.5.2009 v 18:18:59

Tak nám syna (v září 3,5roku) do školky nevzali, máme doma miminko. Školky jsou u nás přeplněné…
K tak malému mimi, 2m, bych to asi zvažovala, ale ke staršímu už klidně (našemu mimi bude na podzim 9m). Ale bohužel to asi nebudu řešit…

radka2
14.5.2009 v 16:08:00

holky, jestli to bude se stavem školek pořád stejné, nemáte co řešit, protože nebude místo:-(
BTW:v jeslích je to jiné, tam jsou vlastně místo učitelek sestřičky, každé dítě omrknou při příchodu a ani s rýmou(hnisavou), nepustí. kdežto do školek rvou matky i očividně nemocné děti. proto ve školce ta nemocnost je vyšší.

Anonym
14.5.2009 v 15:56:03

Když se narodila dcera,syn nechodil do školky jen kvůli tomu aby nedonesl miminku bacil.A dobře sem udělala,u nás ve školce jsou děcka neustále nachlazené není měsíc bez nachlazení.I když má syn vytrhlé mandle stejně skončil v nemocnici se zánětem hrtanu(měl štěkavej kašel)takže stále něco nosí a chytí to i rodiče(hlavně střevní chřipku ta je u nás od doby co začal chodit do školky každej rok pravidlem)tento týden máme rýmu a to sme ji letos měli už 5x,vždy ze školky.Pokud váš syn je šikovný a dobře vyslovuje,tak ho tam nedávejte už kvůli tomu miminku uvidíte,že se vám to vyplatí a synovi nic neuteče..-)))
maja

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist