Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Nevím si radyNevím si rady
Anonym
12.5.2009 v 9:54:15

Dobrý den,
od ledna jsem nastoupila do nového zaměstnání. Nedávno jsem oznámila, že jsem těhotná a musím jít na rizikové těhotenství. Šéf s tím souhlasí ale taktně mi naznačil, že by chtěl semnou sepsat výpověď dohodou, to se mi však nechce. Jak se mohu bránit, nebo kdyby mě přinutil pod nějakou výhružkou, ačkoliv svou práci odvádím pečlivě a svědomitě a nebyl semnou žádný problém. Můžete mi poradit, prosím?
Děkuji a pěkný den přeji.
anonym

Stránky: [1]
Anonym
13.5.2009 v 8:43:10

Všem Vám moc děkuji za rady.
anonym

radka2
12.5.2009 v 22:17:12

pokud máš na dobu neurčitou, nic ti nehrozí. na dohodu v žádném případě nepřistupuj.

Horempádem
12.5.2009 v 22:08:14

Anonimní, se mnou takhle chtěl taky zaměstnavatel vypéct, já tam sice byla zaměstnaná už pár let, ale to nemění nic na tom, že už máš po zkušební době.

Já jsem to tehdy udělala tak, že jsem mu dala podepsat, že ho seznamuji s tím, že jsem v jiném stavu. Napsala jsem tam přibližný termín porodu a od kdy nastupuji na MD a následně na RD (vše samozřejmě přibližné termíny). Malý rozdíl u mé situace byl v tom, že já tohle udělala ještě dřív, než mi hodlal navrhnout výpověď. Dočetla jsem se tohle doporučení v nějaké chytré knížce pro těhotné.
Když mě chtěl donutit odejít na dohodu, později sesadit na jiné místo a obrat o peníze, tak jsem se měla už jak bránit. Zavolala jsem na ÚP, kde mi na právním oddělení potvrdili, že na to zaměstnavatel nemá právo. Pochválili, že seznámení zaměstnavatele s tím, že jsem v jiném stavu, mám písemně. Nabídli, pokud bude nějaký problém, že tam provedou kontrolu. Já tím následně postrašila zaměstnavatele a byl klid. Pak si sice našli kličku, jak mi to alespoň znechutit a snižovali mi pohyblivou složku z platu. Když už jsem jich měla dost a nechtěla jsem přijít o max. výši nemocenské , tak jsem šla na rizikové. Ne jen tak, ale shodou náhod jsem měla nějaké zdravotní problémy spojené i hospitalizací a rizikáč mi byl doporučen.

Jinak, i když jsi tak neučinila písemně, stejně zam. nemá nárok tě vyhodit ani donutit dát výpověď. Tak jako holky ti doporučuji jít na rizikové a oni si s tím u tebe v práci už nějak poradí.

Hodně štěstí

Anonym
12.5.2009 v 11:16:02

Byla by to pro tebe ve všem nevýhoda, kdybys něco podepsala. Od pracovního poměru se odvíjí i třeba následné těhotenství a výplata mateřské při něm. Když budeš na nemocenské, tak už ti nemůže ničím vyhrožovat. Před skončením mateřské-nejdéle 3 dny-nezapomeň požádat (radši písemně) o čerpání normální řádné dovolené, která bude (musí)navazovat bezprostředně na skončenou mateřskou dovolenou a ke stejnému dni požádáš na kontakt. místě o rodičovský příspěvek.Zaměstnavatele zároveň požádej o poskytnutí rodičovské dovolené podle své volby a on je ze zákona povinen ti ji posktytnout. Ale to všechno až když ti bude skoro končit mateřská dovolená.
Qinty

crossca
12.5.2009 v 10:16:52

Dohodu nepodepisujte, nechte si vystavit neschopenku,to vám pak výpověď dát nemůže. Hodně štěstí s miminkem.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist